Jakie kamienie do whisky wybrać?

Jakie kamienie do whisky wybrać?

Wśród zagorzałych miłośników whisky można wyróżnić kilkanaście różnych metod picia tego niesamowitego trunku. Większość osób nie wyobraża sobie picia whisky bez kostek lodu. Ciekawą alternatywą mogą okazać się także specjalne kamienie do whisky, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Co warto wiedzieć?

Kamienie do whisky wykonane są ze steatytu, czyli specjalnego materiału, który może pochwalić się doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o magazynowanie i przechowywanie temperatury. Sporą zaletą kamieni tego typu jest także to, że nie wchłaniają one zapachu jak na przykład lód. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez żadnego większego problemu można włożyć je do zamrażarki z mrożonkami.

Oryginalne kamienie do whisky charakteryzują się delikatnie zaokrąglonymi rogami, dzięki czemu nie ma ryzyka porysowania szkła. Sporą zaletą steatytu jest także to, że kostki z niego wykonane są łatwe w czyszczeniu. Po użyciu wystarczy wypłukać je w wodzie i dokładnie osuszyć.

Idealny pomysł na udany prezent

Eleganckie kamienie do whisky mogą okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby. Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej specjalne zestawy upominkowe, które zapakowane są w estetycznych pudełeczkach.

Jako prezent najlepiej nadają się zestawy, które zawierają około 9 kamiennych kostek. Jeżeli chodzi o sam design, to wybór kostek jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny. Pamiętać należy jednak o tym, że nie wszystkie kostki można myć w zmywarce, a tym bardziej wkładać je do kuchenki mikrofalowej.

Kamienie nie tylko do whisky

Oryginalne kamienie wbrew pozorom można używać nie tylko do whisky. Jak powszechnie wiadomo większość drinków najlepiej smakuje w formie schłodzonej, dlatego też tym bardziej warto mieć kilka zmrożonych kamieni w zamrażarce.

Olbrzymią zaletą kostek jest to, że w odróżnieniu od lodu nie psują one smaku. Niektóre kamienie mogą być wykonane z naturalnych minerałów, dzięki czemu dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się szare kostki, które można wkładać nie tylko do napojów alkoholowych. W sezonie letnim można schładzać nimi także wodę i soki.

Kamienie do whisky dostępne są w ofercie Grawernia.pl.