Dlaczego warto znać angielski?

Dlaczego warto znać angielski?

Tak jak komunikatywność, tolerancja, otwartość na poglądy ułatwiają życie, tak samo ułatwia je znajomość języka angielskiego. Nie tylko można dostać interesującą pracę, ale przede wszystkim nawiązać wiele cennych kontaktów, poznać różne kultury.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Językiem angielskim posługuje się miliony ludzi na całym świcie. Znajomość języka angielskiego pozwala nie tylko dopytać się o drogę, ale także nawiązać znajomości z mieszkańcami. To bardzo cenne kontakty, dzięki którym można poznać historię i kulturę danego kraju. Znacznie ważniejsze jest jednak poznanie ich codziennego życia, czym się cieszą, co ich martwi.

Niektórzy twierdzą, że żeby poznać kraj, trzeba poznać jego kuchnię. Dużo w tym prawdy, bez sensu jest zamawianie we Włoszech schabowego, znacznie lepszym wyborem będzie pasta, pizza lub Frutti di Mare. By dokonać odpowiedniego wyboru z karty potrzebna jest znajomość języka angielskiego. W przeciwnym wypadku pozostaje wybór na chybił trafił, który nie zawsze jest trafny.

Język angielski daje dodatkowo możliwość poznania literatury i osiągnięć kulturalnych danego narodu. Nawet doskonałe tłumaczenia nie oddają właściwego klimatu. Język angielski pozwala na czytanie literatury w oryginale, oglądanie filmów bez dubbingu oraz słuchanie muzyki. W tym ostatnim wypadku znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Melodia piosenki może zapaść w pamięci, ale jej przesłanie trzeba zrozumieć.

Język angielski przepustką do kariery

Znajomość języka angielskiego to obecnie niezbędny warunek do ubiegania się o dobrze płatną pracę. I nie ma znaczenia branża ani stanowisko. Obecnie to wymóg podobny jak prawo jazdy. Różnica polega na stopniu opanowania języka. Osoby biegle znające język angielski mają znacznie większe szanse na rynku pracy niż osoby posługujące się nim na poziomie komunikatywnym. Przede wszystkim mogą ubiegać się o różne stanowiska w firmach zagranicznych, które oferują atrakcyjne zarobki.

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwia także wiązanie swojej kariery z pobytem poza granicami Polski. Znając angielski można studiować na wybranej uczelni, uczestniczyć w różnego rodzaju projektach oraz aplikować na różne stanowiska.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.