Inwestycja w monety kruszcowe – zalety i wady rozwiązania

Inwestycja w monety kruszcowe – zalety i wady rozwiązania

W związku z kryzysami, jakie przetaczają się systematycznie przez system finansowy ludzie szukają stabilnego sposobu inwestycji, aby ich środki nie traciły na wartości z powodu inflacji. Wielu zastanawia się nad inwestycją w kruszce. Jednak zakup jednorazowy dużej ilości kruszców może przekraczać ich możliwości finansowe. Popularnym rozwiązaniem takiego problemu są monety bulionowe. Są one wykonane z wysokiej jakości złota lub srebra i wydawane przez światowe mennice. Dzięki temu można inwestować już małe oszczędności.

Zalety kupowania monet bulionowych

Monety bulionowe mają zazwyczaj wagę wynoszącą 1 uncję. Dotyczy to zarówno monet złotych, jak i srebrnych. Na rynku czy też odwiedzając skup monet można znaleźć monety o wadze mniejszej, która wynosi 1/4 lub 1/2 uncji. Najwyższej jakości monety bulionowe to te z najwyższą zawartością kruszcu. Ze względu na niezbyt duży rozmiar i ciężar łatwo utrzymać kolekcję w porządku. Numizmatyka Warszawa może być doskonałym źródłem takich monet inwestycyjnych.

Dobrą cenę można również uzyskać kupując monety bezpośrednio w produkującej je mennicy. Skup monet może również oferować monety obiegowe lub historyczne, które wykonane są ze srebra. Często nie jest to srebro najwyższej próby, ale cena takich numizmatyków bywa bardzo zachęcająca w przeliczeniu na uncję. Duża zaletą inwestycji w monety bulionowe, zarówno srebrne, jak i złote, jest nie tylko stabilność ceny kruszców, ale wręcz systematyczne, chociaż niezbyt widowiskowe wzrosty cen. Dlatego skupy monet bardzo chętnie dokonują zakupów kolekcji tego typu. Monety bulionowe z minionych emisji można zatem zazwyczaj sprzedać w cenie wyższej od ceny zakupu już po roku czy dwóch. To dobra inwestycja dla osób z niską skłonnością do ryzyka, a także takich, którzy chcą inwestować niezbyt duże kwoty jednorazowo.

Wady inwestycji w monety – czy numizmatyka się opłaca?

Wzrosty ceny monet bulionowych, gdy chodzi o kruszec nie są widowiskowe. Dochodzi jednak do tego aspekt kolekcjonerski. Sklepy jak numizmatyka Warszawa pozwalają na dobieranie monet, których nie ma się w kolekcji. Inną wadą takiego rozwiązania jest przechowywanie monet. Mimo małych gabarytów konieczne jest zapewnienie bezpiecznego miejsca na kolekcję.