Czym dokładnie jest labioplastyka?

Czym dokładnie jest labioplastyka?

Należy mieć świadomość, że labioplastyka w najprostszym możliwym ujęciu jest zabiegiem chirurgicznym zaliczanym do ginekologii estetycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym dokładnie polega plastyka warg sromowych. Kto może zdecydować się na omawiany zabieg?

Co warto wiedzieć o labioplastyce?

Jest to zabieg polegający na wymodelowaniu wielkich lub małych warg sromowych. Zmniejszanie warg sromowych będzie konieczne, gdy będą one przerośnięte. Mogą wtedy powodować nie tylko fizyczny i estetyczny dyskomfort, ale również bardzo niekorzystnie oddziaływać na życie intymne przedstawicielki płci pięknej.

Przerośnięte wargi sromowe mogą również doprowadzić do podrażnień podczas aktywności fizycznej czy zakładania obcisłych ubrań. Kobieta nie będzie również usatysfakcjonowana ze współżycia ze swoim partnerem.

Plastyka warg sromowych – o czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Rekomendowane jest przede wszystkim przeprowadzenie podstawowych badań morfologicznych krwi obwodowej. Nie jest także zalecane przyjmowanie leków, które mogłyby przyczynić się do zaburzenia krzepnięcia krwi.

Godny uwagi jest fakt, że labioplastyka powinna zostać wykonana po miesiączce. Z kolei najpóźniej warto się zdecydować na zabieg na 10 dni przed spodziewanym wystąpieniem krwawienia.

Jakich efektów może spodziewać się kobieta?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem zabiegu jest pomoc przedstawicielkom płci pięknej w uzyskaniu estetycznego wyglądu narządów intymnych. Panie mogą dzięki temu ponownie odkryć pewność siebie, a także radość z życia seksualnego.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu będzie wynosił przynajmniej miesiąc. Godny uwagi jest fakt, że zmniejszanie warg sromowych pozwoli kobiecie wyzbyć się kompleksów.

Zalety labioplastyki

Ogromnym atutem jest stosunkowo krótki czas trwania zabiegu, który wynosi zaledwie godzinę. Ponadto pozostawia bardzo małe, praktycznie niewidoczne blizny. Zabieg może również przyczynić się do zwiększenia odczuwalnych doznań seksualnych.

Nie można oczywiście zapomnieć, że omawiany zabieg stanowi ingerencję chirurgiczną. Oznacza to, że niesie za sobą ewentualne ryzyko powstania powikłań. Rekomendowane jest dbanie o miejsca intymne po zabiegu.