Ekstrakt z pestek grejpfruta

Ekstrakt z pestek grejpfruta

Naturalne antybiotyki pochodzenia roślinnego stają się bardziej popularne niż środki lecznicze z apteki. Coraz większa świadomość i wiedza społeczeństwa na temat dobrodziejstw płynących prosto z natury sprawiają, że potrafimy dziś leczyć nie tylko drobne infekcje, ale również poważniejsze stany zapalne za pomocą ziół czy ekstraktów roślinnych.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości dobroczynne

Jednym z najskuteczniejszych zaraz po czosnku antybiotyków jest wyciąg z pestek grejpfruta. Jest on doskonałym przeciwutleniaczem i ma działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze. Prozdrowotne właściwości są wynikiem obecności w pestkach grejpfruta flawonoidów, witaminy C, tokoferoli, minerałów i kwasu cytrynowego. Eksperymenty przeprowadzone na tym egzotycznym cytrusie dowodzą, że ekstrakt z pestek grejpfruta skutecznie działa na pasożyty, bakteria, nadmiar kilogramów, brodawki, świąd, a nawet trądzik. Jest też cenionym składnikiem ochrony roślin i chętnie stosowany jest przez hodowców zwierząt, jako dodatek do pasz, chroniący przed bakteriami i grzybami. Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk pomaga wspiera trawienie i perystaltykę jelit, dlatego chętnie stosowany jest przy zaparciach, biegunkach oraz wzdęciach. Wspomaga także odporność, dzięki wysokiej dawce witaminy C, dlatego jego popularność wzrasta wraz z sezonem infekcyjnym.

Jak stosować wyciąg z pestek grejpfruta?

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości jest najczęściej dostępny w formie roztworu, który należy przyjmować (w zależności od nasilenia objawów chorobowych) kilka razy dziennie w formie doustnej lub do stosowania miejscowo na te części ciała, które są chorobowo zmienione. Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk ma silne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, dlatego przed pierwszym jego zastosowaniem należy bezwzględnie wykonać test na skórę, aby sprawdzić czy nie spowoduje niepożądanych objawów.

Działania niepożądane

Grupą pacjentów, którzy powinni szczególnie ostrożnie podchodzić do kuracji ekstraktem z pestek grejpfruta są osoby z nadciśnieniem tętniczym, osoby na stałe przyjmujące leki rozrzedzające krew oraz leki immunosupresyjne. Czujność powinny zachować również osoby, które mają uczulenie na owoce cytrusowe.