Ekstrakt z pestek grejpfruta: skład, właściwości, dawkowanie

Ekstrakt z pestek grejpfruta: skład, właściwości, dawkowanie

Cytrusy zawierają w sobie mnóstwo cennych składników, które pomagają w licznych dolegliwościach. Wśród tych owoców na szczególną uwagę zasługuje grejpfrut, z którego pozyskuje się wartościowy wyciąg z pestek.

Czym jest wyciąg z pestek grejpfruta?

Grejpfrut (Citrus paradisi) jest krzyżówką, która powstała z pomarańczy olbrzymiej i pomarańczy chińskiej. To roślina, która uprawiana jest w strefie podzwrotnikowej, między innymi w Stanach Zjednoczonych oraz w Azji.

Owoce grejpfruta są zdrową przekąską. Zawierają duże ilości wody, mało cukru, a także cenną witaminę C, likopen, beta karoten oraz flawonoidy. Wartościowe składniki znajdują się nie tylko w miąższu, lecz również w pestkach. To z nich pozyskuje się wyciąg z pestek grejpfruta w formie kwaśno-gorzkiego płynu, który mieszany jest z roślinną gliceryną.

Ekstrakt z pestek grejpfruta – działanie

W wyciągu z pestek grejpfruta znajdują się liczne związki aktywne, w tym duża ilość witaminy C oraz flawonoidy. Posiadane przez wyciąg z pestek grejpfruta właściwości powodują, że jest on traktowany jako suplement diety.

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk – zawarte w nim składniki aktywne hamują rozwój bakterii. Z tego względu polecany jest on jako naturalne remedium na dolegliwości wywołane przez bakterie.

Przeciwdziałanie grzybom Candida Albicans – zawarte w wyciągu substancje zwalczają grzyby, które powodują grzybicę skóry oraz mogą zajmować narządy wewnętrzne.

Wzmocnienie odporności – witamina C i flawonoidy ekstrakcie z pestek grejpfruta wspomagają układ immunologiczny i zmniejszają ryzyko infekcji jak przeziębienia, grypa.

Układ pokarmowy – wyciąg z pestek grejpfruta właściwości lecznicze prezentuje również w obszarze układu pokarmowego. Polecany jest na biegunki, zaparcia, wzdęcia.

Wyciąg z pestek grejpfrutów: forma i dawkowanie

Dostępny w sprzedaży ekstrakt z pestek grejpfruta ma formę skoncentrowaną. Oferowany jest w buteleczkach z kroplomierzem.

Preparat należy stosować według zaleceń producenta. Najczęściej u osób dorosłych podaje się 10-15 kropli rozcieńczonych w wodzie lub soku 2 razy dziennie.

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk może być również używany zewnętrznie, na przykład na zmiany grzybicze. Należy smarować je lekko rozcieńczonym wyciągiem 1-2 razy dziennie.