Endermologia – zabieg upiększający, który ma niewielkie skutki uboczne

Endermologia – zabieg upiększający, który ma niewielkie skutki uboczne

Przyjemnie jest mieć ładne i zadbane ciało. Jednak trzeba się liczyć, z tym że każdy zabieg kosmetyczny i każda ingerencja w wygląd zewnętrzny może wiązać się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Nie inaczej jest w przypadku endermologii. Na szczęście efekty uboczne w jej przypadku szybko mijają i nie pozostawiają trwałych śladów.

Endermologia efekty uboczne – co może się stać?

Endermologia efekty uboczne ma raczej znikome. Niemniej może zdarzyć się, że po tego rodzaju zabiegu pojawią się drobne siniaki i wybroczyny. Na szczęście one po kilku dniach znikają i nie ma praktycznie żadnych śladów ich obecności. Tego rodzaju niedogodności po zabiegowe mogą dokuczać najbardziej osobom nadwrażliwym na dotyk. Jednak ten dyskomfort psychiczny mija wraz z upływem czasu. Jak widać, endermologia efekty uboczne ma bardzo łagodne w porównaniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Nie oznacza to jednak, że temu zabiegowi mogą poddać się wszyscy chętni.

Kto powinien zrezygnować z endermologii?

Endermologia jako rodzaj zabiegu nie jest wskazana dla osób z aktywnymi nowotworami. Masaż ten mógłby takim pacjentom bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego też oni są z definicji dyskwalifikowani i pozbawieni możliwości skorzystania z tej usługi. Endermologii nie wykonuje się z infekcjami skóry. A to dlatego, że endermologia mogłaby u nich tylko zaostrzyć objawy i roznieść stan zapalny po całym ciele. Uszkodzenia skóry i otwarte rany naskórka też są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania endermologii. W takim wypadku lepiej zaniechać zabiegu niż potem żałować. U kobiet w ciąży i karmiących piersią też zabroniona jest endermologia. One mogą z niej skorzystać dopiero wtedy, gdy maluch nieco odrośnie i przestanie pić mleko mamy.

Endermologia cena – co ma na nią wpływ?

Po pierwsze w endermologii cena jest uzależniona od liczby spotkań. Im jest ich więcej, tym koszt usługi wzrasta. Po drugie cena endermologii to pochodna tego, czy masuje się jeden obszar ciała, czy działa kompleksowo. Jeśli zachodzi ta druga opcja to naturalne, że salon kosmetyczny, w którym wykonywana była usługa masażu- ma prawo zażądać od klienta więcej pieniędzy. To dlatego, że trzeba przecież doliczyć czas działania głowicy masującej. Cena endermologii to także wypadkowa tego, w jakim mieście jest ona wykonywana. Różnice w cenniku w poszczególnych miastach za powyższy zabieg potrafią być naprawdę spore.